Planteaza si salveaza

Proiectul „Planteaza si Salveaza” face parte din initiativa clubului nostru de sprijinire a educatiei extrascoalare a copiilor din categoriile defavorizate. Aceasta initiativa are 4 directii majore:

  1. educatie si cultura- EDU360- TABARA DE CREATIE ARTISTICA
  2. protectia mediului- PLANTEAZA SI SALVEAZA
  3. orientare profesionala- MEET YOUR FUTURE
  4. sport si invatare recreationala- TRIMITE UN COPIL IN TABARA

Scop: acest proiect are ca scop deszoltarea responsabilitatii civice si ecologice a elevilor cu varsta intre 7-18 ani apartinind categoriilor defavorizate. Acesti elevi sunt cooptati la actiunile de curatenie si impaduriri desfasurate de clubul nostru de doua ori pe an. Mai mult, elevilor li se livreaza traininguri si sunt implicati in dezbateri si dezvoltare de actiuni de protectie a mediului, combatere a poluarii si risipei alimentare

Obiective:

  1. doua actiuni de impadurire pe an
  2. doua actiuni de curatare pe an
  3. traininguri si dezbateri

Coordonator proiect: Vlad Groza