Tabara de creatie artistica

Proiectul „EDU360” – TABARA DE CREATIE ARTISTICA face parte din initiativa clubului nostru de sprijinire a educatiei extrascoalare a categoriilor defavorizate. Aceasta initiativa are 4 directii majore:

  1. educatie si cultura- EDU360- TABARA CARITABILA DE CREATIE ARTISTICA
  2. protectia mediului- PLANTEAZA SI SALVEAZA
  3. orientare profesionala- MEET YOUR FUTURE
  4. sport si invatare recreationala- TRIMITE UN COPIL IN TABARA

„EDU360” – TABARA DE CREATIE ARTISTICA  

Scop: educatia extrascolara a elevilor din categoriile defavorizate prin implicarea in activitati educationale si artistice care sa le dezvolte noi abilitati care le pot fi utile ulterior pentru o mai buna incluziune sociala si inserare pe piata muncii.

Obiective: 

  1. organizarea anuala a unei tabere de creatie artistica (fotografie, sculptura)
  2. organizarea de expozitii cu vanzare a obiectelor generate in tabara
  3. donarea fondurilor colectate in urma vanzarii obiectelor catre copii din grupul tinta

Coordonator: Stefan Socaciu

Editia 2018 a acestei tabere are ca tema fotografia si va avea loc in 17-18 august 2018 in satul Darja, jud Cluj in paralel cu zilele satului sub egida „Targu’ Vechi din Darja”. Vor participa fotografi care vor imortaliza evenimentele din viata satului si vor indruma in arta fotografiei copii din sat si de la scoala din Panticeu.